Loading...
WIADOMOŚCI

Kolejne problemy Facebooka. Partnerzy serwisu mieli dostęp do danych użytkowników?

Choć od afery z Cambridge Analytica nie minęło wiele czasu, Facebook boryka się już z kolejnymi problemami. Jak informuje New York Times, partnerzy serwisu mogli mieć dostęp do informacji kontaktowych znajomych użytkowników Facebooka, a nawet ich korespondencji w aplikacji Messenger. 

Mimo, że Facebook intensywnie zapewnia w kolejnych oświadczeniach, że dane użytkowników giganta social media są bezpieczne, na światło dzienne wychodzą kolejne informacje stawiające portal w niezbyt dobrym świetle. Ujawnione przez NYT informacje wskazują, że partnerstwa pomiędzy Facebookiem a innymi firmami mogły skutkować przekazywaniem danych o użytkownikach w sposób, który nie był dozwolony. Jak się okazuje, Amazon miał mieć dostęp do nazwisk użytkowników oraz informacji kontaktowych ich znajomych, z kolei Netflix i Spotify mogły mieć dostęp do prywatnej korespondencji użytkowników.

Wszystkie firmy jednak zaprzeczają by miały takie uprawnienia, a także, że w żaden sposób by ich nie wykorzystywały. Sam Facebook zaprzecza tym informacjom, z kolei NYT wskazuje, że posiada wiedzę z wewnętrznych dokumentów firmy i wywiadów z byłymi pracownikami.

To jeden z wielu problemów portalu. W piątek 21 grudnia, jego akcje na amerykańskiej giełdzie taniały o 6%. Miało to związek między innymi z doniesieniami o pracy Facebooka nad własną kryptowalutą.

Źródło: focus.pl / Onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *