Loading...
ANALIZY SIECI

Podwyżki cen prądu elektryzują. Rząd kolejny raz bez dobrej ochrony w sieci

Ceny prądu to ważny temat dla każdego Polaka, nie dziwi więc duże zainteresowanie internautów zamieszaniem wokół nich w ostatnich tygodniach. Tylko od 1 grudnia internauci wypowiedzieli się na ich temat ponad 27 tys. razy. Na nieszczęście rządu – w ostatnich dniach najmniej.

Temat podwyżek cen prądu istnieje od kilku tygodni, a wykresy obrazujące natężenie wypowiedzi wyraźnie pokazują, że największe dyskusje miały miejsce w połowie grudnia. Co ciekawe, jeden z najmniejszych poziomów natężenia dyskusji temat zanotował 21 grudnia – a więc w dniu z perspektywy przekazu najważniejszym dla rządu, gdy ogłaszano wprowadzenie mechanizmów zapobiegających podwyżkom.

Może to oznaczać, że jeśli temat z przekazem rządu intensywnie nie pojawi się przy wigilijnych stołach, siła rażenia pozytywnych informacji dla społeczeństwa i powszechna świadomość o braku podwyżek będzie ograniczona.

Po raz kolejny uwidocznione są natomiast braki rządzących w zakresie komunikacji w sieci. Wśród liderów opinii w temacie podwyżek prądu nie ma ani jednego, który miałby charakter pozytywny dla rządzących. Większość to profile hejterskie, profile polityków Kukiz’15, SLD, Gazety Wyborczej czy OKO.press.

dane: unamo.com

fot. pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *