Loading...
ANALIZY SIECI

Ustawa o przemocy w rodzinie problemem dla rządu. W sieci prym wiodą jego przeciwnicy

Pierwszy roboczy dzień roku dla rządu minął pod znakiem kontrowersyjnej ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Tylko od wczoraj, 12 profili biorących najaktywniejszy udział w dyskusji, wygenerowało ponad 1,15 mln odsłon materiałów związanych z tym tematem. Na nieszczęście rządu, praktycznie wszystkie z nich są wobec niego krytyczne.

W dyskusji o nowelizacji ustawy przeanalizowaliśmy profile, które wygenerowały największą liczbę odsłon materiałów z nią związanych. Tzw. liderzy tematu to głównie media niespecjalnie przychylne rządzącym (Gazeta Wyborcza, naTemat), profile hejterskie (sokzBuraka, PiS na Księżyc), czy osobowe (Karolina Korwin-Piotrowska, Dorota Zawadzka, Krystyna Janda, Robert Biedroń), a także Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Temat żyje także w wyszukiwarce Google. Jak wskazują dane Google Trends, w ciągu ostatnich 7 dni wyszukiwanie hasła „ustawa o przemocy domowej” wzrosło o… ponad 3000%.

Dane wyraźnie pokazują, że to kolejny temat, z którego rozprzestrzenianiem w sieci nie radzi sobie obecny rząd. Liderzy opinii w znakomitej większości są mu nieprzychylni, wręcz w sposób mechaniczny za pomocą kilku profili monopolizują dyskusję na dany temat w sieci, powodując dodatkowo wzrost zainteresowania tematem w wyszukiwarce Google. Rząd natomiast po raz kolejny nie ma nawet jednego kanału, który wygenerowałby dla niego pozytywny przekaz o liczącym się zasięgu w internecie.

Dane: unamo.com / Google Trends

fot. pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *