Loading...
ANALIZY SIECI

Wiceminister Andruszkiewicz. Biedroń liderem opinii, internauci sprawdzają żonę i wykształcenie

Dla nowego wiceministra cyfryzacji, internetowy rok nie zaczął się najlepiej. W dyskusji o mianowaniu Adama Andruszkiewicza przodują nieprzychylne prawicy profile, a największą liczbę interakcji na Facebooku nowemu członkowi rządu zafundował… Robert Biedroń.

Komentarze do mianowania posła Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji wezbrały na sile w sylwestrowe popołudnie. Od tego czasu w mediach społecznościowych wypowiedzi dot. polityka pojawiły się do środowego poranka ponad 28,7 tys. razy. Gdy spojrzymy na listę liderów, którzy wygenerowali w temacie najwięcej interakcji, okazuje się, że prym wiedzie Robert Biedroń. Polityk wypowiedział się w temacie tylko raz, ale jego wpis na Facebooku zyskał największą popularność ze wszystkich (5,4 tys. reakcji pod postem, ponad 1,2 tys. udostępnień, a szacowana liczba odsłon treści jest bliska 190 tys.).

Wśród innych profili generujących największe zasięgi tematu pojawiły się takie jak: OKO.press, naTemat.pl, sokzBuraka, PiS na Księżyc, Newsweek czy Polityczek. W grupie liderów znalazł się też profil samego Andruszkiewicza, a także Niezależna.pl.

Na temat polityka częściej dyskutują na Facebooku i Twitterze mężczyźni (kolejno 59,97% i 56,07%).

Widać też wyraźny wzrost liczby wyszukiwań nazwiska polityka w Google, z kumulacją 31 grudnia około godz. 15:00. Najwięcej wyszukiwań notowanych jest w województwie podlaskim, skąd polityk pochodzi.

Internauci wyszukując informacji o Andruszkiewiczu, najczęściej są zainteresowani jego profilem na Twitterze, żoną oraz wykształceniem. To ostatnie wyszukiwanie zyskuje popularność najszybciej w ostatnich dniach.

Dane: unamo.com / Google Trends

fot. facebook.com/andruszkiewicz.blog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *