Loading...
ANALIZY SIECI

Nowe przepisy w 2019 r. Czego szukają Polacy?

Początek roku często związany jest z wejściem w życie nowych przepisów, obowiązujących zazwyczaj od 1-go stycznia. Postanowiliśmy sprawdzić jakimi zmianami w prawie interesują się polscy internauci w pierwszych dniach 2019 roku.

Jak pokazują dane Google Trends, w ciągu ostatnich 7 dni najszybciej zyskiwało popularność wyszukiwanie informacji o przepisach dotyczących cen prądu (wyszukiwania takie, jak: ustawa o prądzie, cenach energii, podatku akcyzowym). Ma to oczywiście związek z szeroką dyskusją w ostatnich dniach przed świętami na temat wzrostu cen i rządowych propozycji, które mają temu zaradzić.

W zestawieniu wysoko znalazły się także wyszukiwania ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, co ma związek z dyskusją rozpoczętą już w Nowym Roku na temat kontrowersyjnych przepisów.

Z przepisów „bliższych” życiu codziennemu, wzrost o nawet 600% zyskały wyszukiwania związane z ustawą o tzw. małym ZUSie, czyli wprowadzeniu niższych składek dla małych firm (niższy zus 2019 ustawa, mały zus ustawa).

Nieznacznie, ale jednak rośnie także liczba wyszukiwań informacji o ustawach dotyczących przepisów komorniczych, zmian w kodeksie pracy czy segregacji śmieci.

Dane: Google Trends

fot. pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *