Loading...
ANALIZY SIECI

Magdalena Adamowicz. Wywiady zwiększyły negatywny odbiór w sieci

Magdalena Adamowicz, która w ostatnich dniach udzieliła kilku wywiadów, zaczęła wzbudzać szereg dyskusji w sieci. W ciągu ostatnich 10 dni (od poniedziałku, 14.01.2019), w social mediach pojawiło się na jej temat ponad 47 tys. wypowiedzi i wzmianek. W ostatnich dniach zaczął jednak wzrastać odsetek tych, które identyfikowane są jako wypowiedzi negatywne.

Praktycznie znikoma liczba negatywnych komentarzy pojawiła się na jej temat w pierwszym tygodniu po śmierci Pawła Adamowicza. Internauci ewidentnie w okresie żałoby uznali, że jeśli się wypowiadać – to raczej tylko pozytywnie, a negatywne emocje pominąć milczeniem.

Sytuacja zmieniła się jednak po wywiadach udzielonych portalowi Onet i telewizji TVN24. Ataki wymierzone w rząd, telewizję publiczną, a także rozpoczynające dyskusję o starcie Magdaleny Adamowicz do Parlamentu Europejskiego spowodowały, że liczba negatywnych komentarzy na jej temat wzrosła o nawet 1000% dzień po dniu.

Na temat Małgorzaty Adamowicz częściej w sieci wypowiadają się kobiety niż mężczyźni. Spośród zidentyfikowanych komentarzy w internecie, ponad 62% z nich są autorstwa kobiet.

W znakomitej większości dyskusja na temat Magdaleny Adamowicz toczy się na portalu Facebook (ponad 40 tys. wypowiedzi, około 84% wszystkich), ponad 3 tys. wzmianek znalazło się na Twitterze, a około 2,8 tys. komentarzy w portalu Youtube.

Dane: Unamo.com

fot. pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *