Loading...
ANALIZY SIECI

Starcie Zybertowicz – Olejnik. Gość „Kropki nad i” z dużym wsparciem internautów

Czwartkowy wywiad Moniki Olejnik z prof. Andrzejem Zybertowiczem odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych. Jak twierdzi część obserwatorów, dziennikarka w dużej mierze nie poradziła sobie ze spokojnymi, ale konkretnymi wypowiedziami doradcy prezydenta. Od wczoraj dyskusja w sieci na temat wywiadu przekroczyła już zasięg 2,5 mln odbiorców.

Reakcje na wywiad w TVN24 wyraźnie obrazują zebrane od wczoraj dane i statystyki. W mediach społecznościowych rozmowę skomentowano już ponad 11 tys. razy, co przełożyło się na zasięg przekraczający obecnie 2,5 mln zasięgu (około 1,5 mln zasięgu w czwartek, ponad 1 mln do godz. 12:30 w piątek). Należy zwrócić uwagę, że istnieje duży rozdźwięk w charakterze wypowiedzi – aż 3 razy więcej wypowiedzi ma charakter pozytywny, aniżeli negatywny. Jak widać na poniższym wykresie, proporcja ta wraz z upływem godzin jeszcze się zwiększa. Odbiór słów prof. Zybertowicza jest zatem postrzegany w sieci zdecydowanie częściej pozytywnie, aniżeli negatywnie.

Co ciekawe, powyższe dane są dla doradcy prezydenta pozytywne mimo, iż wśród głównych influencerów tematu w sieci pojawiły się: profil hejterski wobec PiS, profil naTemat, czy profil Krystyny Jandy.

Dyskusja w największej części toczy się na Facebooku (ponad 70% komentarzy) oraz na Twitterze (ponad 25% komentarzy – co jest także wyższym odsetkiem niż zazwyczaj). O czwartkowym wywiadzie dyskutują także częściej mężczyźni, niż kobiety, jednak tutaj różnica jest stosunkowo niewielka – około 4 pp.

Dane: unamo.com

fot. facebook.com/ProfesorAndrzejZybertowicz

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *