Loading...
ANALIZY SIECI

#TaśmyKaczyńskiego „grzały” ledwie jeden dzień

Seria artykułów Gazety Wyborczej nt Srebrnej prawdziwie rezonowała tylko we wtorek – wynika z posiadanych przez nas danych monitoringu social media. Od pierwszej publikacji na temat #TaśmyKaczyńskiego, zainteresowanie tematem ma tendencję spadkową, choć według gazety – codziennie publikowane są nowe, interesujące fakty.

#TaśmyKaczyńskiego największy sukces zasięgu w sieci osiągnęły we wtorek. Blisko 26 tys. komentarzy w social media przełożyło się na blisko 9,5 mln zasięgu w sieci. Uczciwie należy jednak podkreślić, że owy zasięg nie może być utożsamiany z jednoznacznie negatywnym przekazem dla prawicy – wielokrotnie był on używany w prześmiewczych wpisach, których we wtorek bynajmniej nie brakowało. Kolejne dni to jednak ewidentna oznaka spadku zainteresowania tematem. 

Dla przykładu: w środę na temat #TaśmyKaczyńskiego ukazało się ponad 11 tys. wypowiedzi, które przełożyły się na ponad 3 mln zasięg (trzykrotnie mniejszy niż we wtorek). W czwartek na godz. 17:00 wyniki tematu były jednak o wiele gorsze – zasięg w sieci nie osiągał nawet 1 mln odbiorców, choć temat ponownie gościł „na jedynce” Gazety Wyborczej.

Sumując wyniki z ostatnich 3 dni należy wykazać, że głównymi influencerami tematu w sieci są profile społecznościowe z natury obecnej władzy nieprzychylne: SokzBuraka, Gazeta Wyborcza, TOK FM czy Platforma Obywatelska.

Jednak mimo dużego zaangażowania, temat w czwartek ustąpił już miejsca innym bieżącym wydarzeniom w polityce. Przykładem może być choćby wielkość dyskusji na temat doniesień o Stefanie Niesiołowskim. Tylko w czwartek pojawiło się na jego temat ponad 7 tys. wypowiedzi. O #TaśmyKaczyńskiego dyskutowano prawie 2 razy rzadziej. 

Dane: unamo.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *