Loading...
ANALIZY SIECI

Deklaracja LGBT+ z umiarkowanym zasięgiem w sieci

Poniedziałkowe podpisanie pierwszej w Polsce deklaracji LGBT+ w Warszawie odbiło się umiarkowanym echem. Łączny zasięg dyskusji w sieci na ten temat oscyluje wokół 3 mln odsłon, natomiast o temacie dyskutują głównie jego zwolennicy.

Podpisanie warszawskiej deklaracji LGBT+ nastąpiło wczoraj i ma dotyczyć m.in. budowy hostelu dla osób LGBT czy wsparcia sportu osób LGBT. Należy podkreślić, że choć dyskusję w sieci generują głównie profile medialne i zwolennicy deklaracji, jej całościowy zasięg należy do umiarkowanych. W poniedziałek dyskusja miała zasięg około 3 mln odsłon, natomiast we wtorek do godz. 12:00 oscylował on wokół 0,5 mln odsłon.

W sieci w poniedziałek pojawiło się blisko 11 tys. komentarzy na ten temat, natomiast we wtorek wynosi o ona obecnie około 4 tys.

Jak widać na wykresie, stosunkowo duży odsetek pozytywnych komentarzy, a także influencerzy tematu w sieci wskazują na to, że o deklaracji w Warszawie dyskutują głównie jej zwolennicy. Wśród liderów zasięgu pojawiło się jednak dwóch polityków. To Patryk Jaki, który zabierając głos w tej sprawie wskazał, że obecny prezydent stolicy zajmuje się głównie ideologią, oraz Rafał Trzaskowski, który w mediach społecznościowych informował o swoich działaniach.

Dane: unamo.com

fot. pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *